Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

RNS510/Columbus brak dzwięku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • RNS510/Columbus brak dzwięku

    Zamieszczone przez piociel
    Zauważ, że nawet jak nie ma czynnika to sprężarka i tak startuje.
    Brak czynnika, brak dzialania. To od lat tak dziala w VW, ze jest czujnik cisnienia. W OI przykladowo pulsowanie panelu to byl jakis blad, najczesciej wlasnie brak gazu w klimie. Jakby klima ruszala bez gazu, to po pierwszej takiej akcji kompresor idzie do smietnika (brak smarowania)
    mati

  • #2
    RNS510/Columbus brak dzwięku

    Witam,
    Serwis Skoda zamontował mi radio Columbus ale nie ma dźwięku. Maxi-dot działa, navi działa, climatronik i czujniki parkowania również. Dźwięku brak. Mówią że nie potrafią tego zrobić. Proszę o pomoc. Skoda OCTAVIA II FL 2011. Wczesniej było radio bolero. Nie mam sound system. Może robi ktoś w okolicy Słupska. A może jakieś wskazówki. Bardzo proszę o pomoc.
    Columbus 3800 PL.

    Komentarz


    • #3
      Na moje oko to wygląda to tak:

      1. Być może zakodowali soundsystem i dlatego nie działa.

      2. Może podejmowali próbę wgrania nowego softu do navi i teraz nie ma głosu. tez tak miałem podczas takiego wgrywania. Jeśli to to, to ważne jest to żeby podczas wgrywania softu była włączona stacyjka a płytę po aktualizacji softu należy wyciągnąć odrazu po aktualizacji bo później sie coś zawiesza

      3. Opcja najgorasza - mogłeś dostać uwaloną navi - tez miałem taki przypadek jak kupowałem navi. Oczywiście sprzedawca od razu wymienił ja na inną.

      Jak coś to napisz może do kolegi Grygy z forum może coś doradzi. Pozdrawiam
      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez maxpaynemm
        2. Może podejmowali próbę wgrania nowego softu do navi i teraz nie ma głosu. tez tak miałem podczas takiego wgrywania. Jeśli to to, to ważne jest to żeby podczas wgrywania softu była włączona stacyjka a płytę po aktualizacji softu należy wyciągnąć odrazu po aktualizacji bo później sie coś zawiesza
        Nie wolno aktualizować softu z włączoną stacyjką !!!!

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez maxpaynemm
          a płytę po aktualizacji softu należy wyciągnąć odrazu po aktualizacji bo później sie coś zawiesza
          nie masz racji, system czeka na wyjęcie płyty by zrobić sobie restart i tyle.
          a aktualizacja softu przy włączonej stacyjce- moja navi na to nie pozwoli

          na 99% jakiś inteligent w serwisie zakodował sound system, miałem podobny przypadek i też rozłożyli ręce.
          ---------------------------------------------------------
          Jest: Superb 3 kombi Style 2015 1,4 TSi
          http://forum.octaviaclub.pl/nviewtop...560592#1560592
          była Octavia II FL 1,4 TSI Elegance 2010
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51491

          Komentarz


          • #6
            czy juz rozwiazales ten problem???mam to samo wszystko dziala a brak glosu kodowane na sound system itd i nic,,czy ktos ma jakis pomysl???a od kogo kupowales navi???

            [ Dodano: Nie 15 Maj, 11 21:41 ]
            juz rozwiazalem moj problem.po zakodowaniu wystarczy odlaczyc wtyczke od wzmacniacza(jezeli ma sie sound system) i podlaczyc jeszcze raz i gra
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            Komentarz


            • #7
              witam
              mam podobny problem z octa 2 elegance przed Fl sound system
              podlaczylem chinczyka (omijajac can) i nie ma dzwieku, wiem ze sterowanie wzmacniacza idzie rowniez po can, czy mozna to ominac (nie mam zielonego pojecia gdzie on jest) czy lepiej sobie odpuscic i podlaczyc columbusa i czy nie bede musial wtedy jeszcze jakis modulow zmieniac jak w przyszlosci bede chcial zmienic zegary na maxi dot

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez jeden01
                witam
                mam podobny problem z octa 2 elegance przed Fl sound system
                podlaczylem chinczyka (omijajac can) i nie ma dzwieku, wiem ze sterowanie wzmacniacza idzie rowniez po can, czy mozna to ominac (nie mam zielonego pojecia gdzie on jest) czy lepiej sobie odpuscic i podlaczyc columbusa i czy nie bede musial wtedy jeszcze jakis modulow zmieniac jak w przyszlosci bede chcial zmienic zegary na maxi dot
                Nie ma możliwości ominięcia can-a, możesz jedynie wybebeszyć sound system odkodować go i powinno zadziałać , ale czy chińczyk jest tego wart to już Twój wybór
                ---------------------------------------------------------
                Jest: Superb 3 kombi Style 2015 1,4 TSi
                http://forum.octaviaclub.pl/nviewtop...560592#1560592
                była Octavia II FL 1,4 TSI Elegance 2010
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51491

                Komentarz


                • #9
                  dzieki samin
                  dam sobie spokoj z chinolem i ogarne columbusa
                  czy moga pojawic sie jakies problemy podczas instalacji, w aucie jest tylko sound system i climatronic w przyszlosci moze maxi dot

                  Komentarz


                  • #10
                    teoretycznie żadnych, jak nie ma maxi to to nawet kodować nie trzeba i tak będzie działał. Może wisieć błąd ale całkowicie nieszkodliwy, jak masz dostęp do kabla to zakoduj nowe urządzenie i będzie ok. Columbus jest plug&play więc musi hulać
                    ---------------------------------------------------------
                    Jest: Superb 3 kombi Style 2015 1,4 TSi
                    http://forum.octaviaclub.pl/nviewtop...560592#1560592
                    była Octavia II FL 1,4 TSI Elegance 2010
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51491

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez samin
                      teoretycznie żadnych, jak nie ma maxi to to nawet kodować nie trzeba i tak będzie działał. Może wisieć błąd ale całkowicie nieszkodliwy, jak masz dostęp do kabla to zakoduj nowe urządzenie i będzie ok. Columbus jest plug&play więc musi hulać
                      Podpowiecie jak poprawnie zakodować Columbusa przy użyciu VCDSa 10.6.3?

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja proponuje sprawdzic jescze jedno. Wez jakis plim mp3 na karcie sd. Sprobuj go odtworzyc. Jezeli bedzie widoczny, ale PLAY nie bedzie dzialalo to na 99% sound system. Prawidlowe zakodowanie i uwaga RESET nawigacji. U mnie samo prawidlowe kodowanie nie dawalo rezultatu. Mialem doklandie dwa przypadki. Wystarczy przytryzmac po kodowaniu strzalki kilka sekund i gotowe.

                        [ Dodano: Sro 25 Maj, 11 23:00 ]
                        Zamieszczone przez zamlynny
                        Zamieszczone przez samin
                        teoretycznie żadnych, jak nie ma maxi to to nawet kodować nie trzeba i tak będzie działał. Może wisieć błąd ale całkowicie nieszkodliwy, jak masz dostęp do kabla to zakoduj nowe urządzenie i będzie ok. Columbus jest plug&play więc musi hulać
                        Podpowiecie jak poprawnie zakodować Columbusa przy użyciu VCDSa 10.6.3?
                        A co masz w samochodzie i co chcesz miec? jest maxi dot? jest kierownica MF? chcesz obsluge glosowa? Nie ma uniwersalnych rozwiazan. Najlepiej przegladaj plik pomocy w VCDS jest tam wszytko ladnie rozpisane. Jak czegos nei bedziesz rozumial to wal. Postaramy sie pomoc
                        Zostały mi czesci, po szkodniku:
                        VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                        Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                        Komentarz


                        • #13
                          A co masz w samochodzie i co chcesz miec? jest maxi dot? jest kierownica MF? chcesz obsluge glosowa? Nie ma uniwersalnych rozwiazan. Najlepiej przegladaj plik pomocy w VCDS jest tam wszytko ladnie rozpisane. Jak czegos nei bedziesz rozumial to wal. Postaramy sie pomoc
                          Problem polega na tym, że mam zrobione wszystkie ustawienia ale Gateway cały czas ma błąd złego kodowania.

                          01-Engine -- Status: OK 0000
                          03-ABS Brakes -- Status: OK 0000
                          04-Steering Angle -- Status: OK 0000
                          08-Auto HVAC -- Status: OK 0000
                          09-Cent. Elect. -- Status: Malfunction 0010
                          15-Airbags -- Status: OK 0000
                          16-Steering wheel -- Status: OK 0000
                          17-Instruments -- Status: OK 0000
                          19-CAN Gateway -- Status: Malfunction 0010
                          25-Immobilizer -- Status: OK 0000
                          37-Navigation -- Status: Not registered 0011
                          42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000
                          44-Steering Assist -- Status: OK 0000
                          46-Central Conv. -- Status: OK 0000
                          52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000
                          56-Radio -- Status: Malfunction 0010
                          Podejrzewam, że ten błąd ma powiązanie ze statusem nawigacji, ale czemu jest "not registered"? Jak wejdę w 37-Navigation wszystkie ustawienia są zrobione dobrze...

                          Dodam, że błąd centralnej elektryki był z przepalonej żarówki, błąd radia z próby włączenia AUXa, te błędy zostały wykasowane.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez zamlynny
                            A co masz w samochodzie i co chcesz miec? jest maxi dot? jest kierownica MF? chcesz obsluge glosowa? Nie ma uniwersalnych rozwiazan. Najlepiej przegladaj plik pomocy w VCDS jest tam wszytko ladnie rozpisane. Jak czegos nei bedziesz rozumial to wal. Postaramy sie pomoc
                            Problem polega na tym, że mam zrobione wszystkie ustawienia ale Gateway cały czas ma błąd złego kodowania.

                            01-Engine -- Status: OK 0000
                            03-ABS Brakes -- Status: OK 0000
                            04-Steering Angle -- Status: OK 0000
                            08-Auto HVAC -- Status: OK 0000
                            09-Cent. Elect. -- Status: Malfunction 0010
                            15-Airbags -- Status: OK 0000
                            16-Steering wheel -- Status: OK 0000
                            17-Instruments -- Status: OK 0000
                            19-CAN Gateway -- Status: Malfunction 0010
                            25-Immobilizer -- Status: OK 0000
                            37-Navigation -- Status: Not registered 0011
                            42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000
                            44-Steering Assist -- Status: OK 0000
                            46-Central Conv. -- Status: OK 0000
                            52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000
                            56-Radio -- Status: Malfunction 0010
                            Podejrzewam, że ten błąd ma powiązanie ze statusem nawigacji, ale czemu jest "not registered"? Jak wejdę w 37-Navigation wszystkie ustawienia są zrobione dobrze...

                            Dodam, że błąd centralnej elektryki był z przepalonej żarówki, błąd radia z próby włączenia AUXa, te błędy zostały wykasowane.

                            A jest nawigacja dodatna w liscie instalacji? Widze ze VCDS ja diagnozuje , wiec chyba jest, ale sprawdz.
                            Zostały mi czesci, po szkodniku:
                            VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                            Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                            Komentarz


                            • #15
                              A jest nawigacja dodatna w liscie instalacji? Widze ze VCDS ja diagnozuje , wiec chyba jest, ale sprawdz.
                              Tylko się nie śmiejcie. Mam to sprawdzić w długim kodowaniu nawigacji?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez zamlynny
                                A jest nawigacja dodatna w liscie instalacji? Widze ze VCDS ja diagnozuje , wiec chyba jest, ale sprawdz.
                                Tylko się nie śmiejcie. Mam to sprawdzić w długim kodowaniu nawigacji?
                                SPoko nie smieje sie, bo tak to napisalem ze chyba sam bym siebie nie zrozumial

                                Ktorys sterownik posiada liste zainstalowanych innych sterownikow. Nie mam vcds i samochodu pod reka, ale jestem na 95% pewien ze chodzi o CAN gateway.

                                Wchodzisz w CAN Gateway sterownik 19. Jest to jedyny sterownik w kotrym pojawia sie przycisk installation list. Tam zaznaczasz urzadzenia ktore sa zaintalowane (radio, nawigacja..)
                                Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ktorys sterownik posiada liste zainstalowanych innych sterownikow. Nie mam vcds i samochodu pod reka, ale jestem na 95% pewien ze chodzi o CAN gateway.

                                  Wchodzisz w CAN Gateway sterownik 19. Jest to jedyny sterownik w kotrym pojawia sie przycisk installation list. Tam zaznaczasz urzadzenia ktore sa zaintalowane (radio, nawigacja..)
                                  Faktycznie, o to chodziło. Po dodaniu nawigacji w "Installation list" błąd w Gateway'u nie powraca. Wielkie dzięki!!

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X